menu

KALÁBRIE 55+

Kalábrie se nachází na nejjižnějším cípu Apeninského poloostrova a své návštěvníky láká především zdejší krajina, která je atraktivní svou kombinací impozantních hor a čistého pobřeží s dlouhými písčitými plážemi, obojí často v těsné vzájemné blízkosti. Kouzlo panenské přírody je navíc umocněno hlavně tím, že se zde, narozdíl od jiných částí Itálie, turistický průmysl nachází teprve v začátcích...

Během našeho zájezdu Kalábrie pro seniory 55+ tak můžete poznat tu pravou Itálii!

Hlavním městem regionu je Catanzaro. Nejvíce návštěvníků však přitahuje kalábrijské pobřeží na západě Tyrhénského moře a na východě moře Jónského a uprostřed horský masiv Sila. Jedna z nejhezčích oblastí Kalábrie, která stojí za navštívení, je výběžek Tropea na pobřeží Tyrhénského moře, kde najdete pláže s bílým pískem, tyrkysové moře a dvě nejosobitější starobylá střediska Kalábrie - Tropeu a Pizzo. Pojeďte s námi a během zájezdu pro seniory 55+ budete moci odhalit kouzlo této méně známé části Itálie a ochutnat místní vynikající kuchyni. Itálie není jen Bibione! Pokud chcete zkusit něco nového a zatím neobjeveného, je pro Vás zájezd Kalábrie pro seniory 55+ tou správnou volbou!

PŘEHLED FAKULTATIVNÍCH VÝLETŮ

Pro seniorské pobyty jsme pro Vás připravili řadu atraktivních výletů, které se pořádájí s výkladem v českém jazyce a je možné si je zakoupit spolu s pobytem v Kč nebo přímo na místě u česky hovořícího delegáta. 

 

L´ETICA – celodenní výlet

cena 1.540,- Kč

Celodenní projížďka starou rybářskou lodí podél celého pobřeží Bohů (Costa degli Dei) spojená s koupáním na několika zastávkách a hlavně bohatým obědem z čerstvě ulovených ryb a místního vína.


 

LIPARSKÉ OSTROVY – celodenní výlet

cena 1.150,- Kč

Návštěva města Reggio Calabria, kde se nachází muzeum se slavnými sochami Bronzi di Riaci. Návštěva katedrály a hlavní třídy Corso Garibaldi. Zde bude rozchod na možnost nákupu. Reggio je známé především vášní pro módu a místní obchody jsou opravdu vyhledávané. O obědovém čase se přesuneme do kouzelného přímořského městečka Scilla. Zde bude možnost oběda.

Cena výletu nezahrnuje vstupy a pobytovou taxu na Liparských ostrovech ve výši 1,5 Eur /osoba


 

SERRA SAN BRUNO & PIEDIGROTTA – polodenní výlet

cena 800,- Kč

V rámci tohoto polodenního výletu navštívíme náměstí Piazza del Duomo, zvané též Piazza dei Miracoli (Náměstí zázraků), kde jsou koncentrovány nejvýznamnější památky města. Uvidíme majestátní katedrálu, světoznámou Šikmou věž a Baptiserium (křestní kapli) Sv. Jana.


 

STROMBOLI BY NIGHT – polodenní  výlet

cena 980,- Kč

Lodí navštívíte ostrov Stromboli, který je známý především pro svůj stále činný vulkán, jehož činnost probíhá v 15ti minutových intervalech. V odpoledních hodinách příjezd na ostrov Stromboli, procházka, možnost večeře v restauraci a poté se za tmy vydáte lotí na moře k místu zvanému Sciara del Fuoco, odkud budete pozorovat výbuchy sopky.

Cena výletu nezahrnuje vstupy a pobytovou taxu na Liparských ostrovech ve výši 1,5 Eur /osoba.


 

ZUNGRI & OCHUTNÁVKA MÍSTNÍCH PRODUKTŮ – polodenní výlet

cena 700,- Kč

Půldenní výlet do vnitrozemního městečka (cca 25 km z Capo Vaticano), které se pyšní prehistorickými jeskyněmi z doby neolitu, které byly využívány i za Druhé světové války jako úkryty. Dále je výlet spojen s návštěvou muzea lidových tradic a zemědělství v městečku Zungri.Poté se přesuneme na Capo Vaticano do místní výrobny produktů a zde bude malý oběd spojený s ochutnávkami a možnosti nákupu za výhodné ceny. Poté navštívíme takzvanou Perlu Kalábrie pro své bílé písečné pláže,azurové moře a historické monumenty – Cattedrale (normanská katedrála), odkud je nádherný výhled na malebnouu krajinu a ostrůvek omývaný kříšťálovým mořem, na kterém stojí kostel Panny Marie. Čas, strávený v Tropee, můžete využít k procházce po centru, k nákupu suvenýrů či ke koupání.


 

TROPEA & CAPO VATICANO – polodenní  výlet

cena 570,- Kč

Oblast Capo Vaticano je obdivována umělci již po několik staletí, je to romantické místo plné klidu, kde kdysi věštily čarodejnice dle letu ptáků a dýmu stoupajícího z ostrova Stromboli, který je za dobré viditelnosti nádherně vidět. Návštěva místní vyhlídky s možností fotografování celého pobřeží, jenž získalo název Costa degli Dei – tedy pobřeží bohů a sami uvidíte, že právem. Odjezd do okouzlujícího městečka Tropea, které bývá často nazýváno také Perla Kalábrie, a to pro své bílé písečné pláže, azurové moře a historické monumenty – Cattedrale (normanská katedrála), odkud je nádherný výhled na malebnou krajinu a ostrůvek omývaný křišťálovým mořem, na němž stojí kostel Panny Marie. Prohlídka města, která je zakončená degustací typických místních specialit – jako je např. nduja – unikátní pomazánka z chilli papriček. Individuální volno s možností nákupu suvenýrů či vykoupání na zdejší pláži.


 

 

Pozn.: Výlety se uskuteční při min. účasti 25 osob. Programový sled výletů může být na místě změněn.

Zájezdy destinace KALÁBRIE 55+