menu

MALLORCA 55+

O Mallorce se často říká, že je to spíše světadíl, než jenom ostrov. Žádný jiný ostrov nemá tak širokou škálu přírodních krás, od úrodných rovin střední Mallorky k téměř vysokohorským vrcholkům Tramuntany. Turisty přitahuje také mírné klima a nádherné pláže a najdete tu i kulturní bohatství. A pokud nevíte, co s načatým večerem, odpovědí se nabízí hned několik...

Mallorca je největší ze Španělských Baleárských ostrovů a má rozlohu 3.640 km2. Dnes zde žije kolem 650.000 obyvatel, z toho 330.000 v hlavním městě Palma. Písčité i kamenité pláže, azurové moře, dobré jídlo a pití, řada zábavních podniků, široké možnosti sportovního vyžití - to vše je zárukou krásné dovolené. 

Španělé jsou lidé veselí, a tak si můžete vybrat z posezení v nejrůznějších hospůdkách, kavárnách či restauracích, z množství diskoték a tanečních podniků, na každém kroku se setkáte i s místním rytmickým folklorem flamengem. Pokud rádi nakupujete, určitě budete mile překvapeni nepřebernou nabídkou dřevěných a keramických suvenýrů, nabízených obchodníky na místních stylových trzích.

PŘEHLED FAKULTATIVNÍCH VÝLETŮ

Pro seniorské pobyty jsme pro Vás připravili řadu atraktivních výletů, které se pořádájí s výkladem v českém jazyce a je možné si je zakoupit přímo na místě u česky hovořícího delegáta. 

ALCÚDIA a FORMENTOR – celodenní výlet

orientační cena 35 €

Na tomto výletě se seznámíme se severní částí Mallorcy. Trasa začíná krátkou zastávkou ve městě Inca, která je třetím nejvýznamnější městem ostrova díky výrobě obuvi.Dále pokračujeme k výběžku Formentor, který je známy svými až 400 m. výsokými útesy. Krátká zastávka na vyhlídce Mirador de Es Colomer. Budeme pokračovat podél pobřeží Formentor, známého z literárního díla Agathy Christie. Odtud se přesuneme až ke středověkému městu Alcudia, kde můžete vidět mj. paláce z 16. a 17. století, římský amfiteátr nebo arabské opevnění s několika starobylými branami. Dále budeme pokračovat autokarem přes Puerto de Alcudia, důležitou turistickou destinaci. Popis výletu je pouze orientační a může být změněn.


 

JESKYNĚ DRACH A HAMS - celodenní výlet

orientační cena 49 €

Na začátku výletu se seznámíme s výrobou umělých perel, které proslavili Mallorcu po celém světě. Naše cesta bude pokračovat do Porto Cristo, kde navštívíme „ Cuevas del Drach“ (dračí jeskyně), které byly objeveny francouzským speleologem Martelem v roce 1896. Tyto jeskyně jsou proslulé díky podzemnímu jezeru „Lago Martel“, jež na délku měří 177 m. Jako další navštívíme „Cuevas del Hams“ (jeskyně HAMS), které byly objeveny v roce 1906. Cestou zpět uvidíme známé mlýny, které fungují jako zavlažovací systémy na místních úrodných polích. Návrat do hotelu. Ceny a popisy jsou pouze orientační a budou aktualizovány na místě.


 

SÓLLER VLAKEM A TRAMVAJÍ - celodenní výlet

orientační cena 56 €

Autobusem se vydáme do městečka Sóller. V průběhu cesty navštívíme zajímavá místa jako šlechtický dům ze 16. století "Son Marroig" a projedeme vesničkou Deiá. Přijedeme do přístavu Sóller, kde na nás zapůsobí klidná atmosféra hor a moře. Poté nastoupíme do historické tramvaje, která nás zaveze do centra městečka Sóller. Místní tramvajová trasa je první elektrickou dráhou na Mallorce. Slavnostně byla uvedena do provozu v roce 1913. Po prohlídcecentra města se vydáme dobovým vlakem na cestu zpět do Palmy. Během této cesty projedeme částí pohoří Sierra de Tramontana a údolím porostlém borovicemi a pomerančovníky. Popis výletu je pouze orientační a může být změněn.


 

PALMA DE MALLORCA - polodenní výlet

orientační cena 34 €

Díky tomuto výletu se seznámíme s historií města Palma de Mallorca. Přímo na přímořské promenádě se zde nachází velkolepá katedrála. Tato stavba je bez jakýchkoliv pochybností nejkrásnější na celém Baleárském souostroví. Katedrála byla postupně vybudována ve 12. - 14. století na základech starého opevnění města. Dále se projdeme ulicemi starobylého města Palmy. Necháme na sebe působit kontrasty rozlehlých šlechtických budov a uličky z arabského období chránící před letním horkem. Poté následuje okružní jízda autobusem, kdy uvidíme Paseo del Borne, budovu arény býčích zápasů, Las Ramblas a další. Zastavíme u pevnosti "Bellever", která je jedinou kruhovou stavbou tohoto typu ve Španělsku. Zde budete mít možnost k fotografování. Je zde krásný výhled na město a přístav. Popis výletu je pouze orientační a může být změněn.

 


 

VALLDEMOSSA - polodenní výlet

orientační cena 30 €

Pouhých 17 km od Palmy a 400 metrů nad hladinou moře se rozprostírá Valldemossa v údolí pohoří "Sierra Tramuntana". Projdeme se uličkami této malebné horské vesničky a navštívíme starobylý klášter, ve kterém se zachovaly původní zahrady i mnišské cely. Dominantou tohoto kláštera je zvonice "La Cartuja". Vesničku poctili svou návštěvou Frederic Chopin a spisovatelka George Sand. Ta, když přijela do Valdldemossy napsala: "Toto je jedna z krajin, která nás ohromí, protože si již nic jiného nemůžeme ani přát, ani představit". Popis výletu je pouze orientační a může být změněn.


 

 

Zájezdy destinace MALLORCA 55+