menu

Maroko 55+

Maroko je kouzelná země na severu Afriky omývaná vlnami Atlantiku. Svým návštěvníkům nabízí krásné pláže s jemným pískem, vyprahlé pouště s palmovými oázami a také horské masivy. Své si tady najde určitě každý. Na každém kroku na Vás dýchne kouzlo minulosti, můžete navštívit historická města Marakéš nebo Fés, která jsou zapsána v seznamu UNESCO, nebo si vyzkoušet umění smlouvání na některém z mnoha marockých tržnic, kde nakoupíte vše včetně světoznámých berberských šperků. Dále se můžete vydat se na pár dní do pouště, nebo si třeba zahrát golf na jednom z místních golfových hřišť.

 

PŘEHLED FAKULTATIVNÍCH VÝLETŮ

Pro seniorské pobyty 55+ jsme pro Vás připravili řadu atraktivních výletů.

 

AGADIR – polodenní výlet

ZDARMA

Agadir je rekreační středisko s krásnými plážemi s jemným pískem a sluncem téměř po celý rok. Okružní jízda začíná návštěvou „kasbahu“ (staré městečko či pevnosti), který byl vybudován v 16. století. Z kopce si můžete vychutnat působivý pohled na přístav, rybářské lodě a lodní stavební průmysl. Později tento přístav také navštívíme. Pokračujeme v naší návštěvě Agadiru průjezdem nové obytné části, stejně tak jako centrem města s jeho moderními budovami, kavárnami a širokými ulicemi. Na konci objevíte neopakovatelnou atmosféru trhu tzv. souk, kde se prodává mnoho druhů produktů včetně marockých řemeslných výrobků.

Upozorňujeme, že výlet v ceně může být z organizačních důvodů uskutečněn i v den příletu nebo odletu a může být případně spojen s transferem z/na letiště.


 

MARRAKEŠ – celodenní výlet (cca 7-23 hod)

cena 2.090,- Kč

Jistě byste neměli vynechat Marrákeš! Po Casablance druhé největší město Maroka známé též jako "Červená perla jihu". Založení tohoto starověkého císařského města se datuje od 11. století. Marrákeš je fascinující rozdílností etnických skupin, islámskou a arabskou architekturou a svojí barevností. Navštívíme přepychový palác Bahia, mešitu Koutoubia (exteriér), zahradu Menara a pověstné Saadské hrobky. Navštívíme také rušné tržiště tzv. souk a nezapomenutelné náměstí Djamaa El Fna, kde si vychutnáte jedinečnou atmosféru s jeho tanečníky, akrobaty předvádějícími cvičené opice, vypravěči příběhů a zaklínači hadů……


 

ESSAOUIRA – celodenní výlet (cca 7-18 hod)

cena 1.390,- Kč

Essaouira je umístěna zhruba 170 km severně od Agadiru. Ve středověku Portugalci nazývali toto místo "Mogador". Essaouira je charakterizována malebnými bílými domky s okenicemi a dveřmi v portugalském stylu a krásnou cca 5 km dlouhou písečnou pláží. Při své cestě navštívíme Medinu, přístav s jeho barevnými loděmi, rybím trhem, přístavními moly a Skala Kasbah s jeho hradbami a bronzovými kanóny ze španělské éry. Specialitou Essaouiry je řezbářství (thuya, cedr a eben). Toto krásné město je rovněž kolébkou nejrůznějších umělců a kulturních setkání.


 

MASSA-ASSAKA 4x4 – celodenní výlet

cena 1.890,- Kč

Během této exkurze 4x4 terénním vozem jižním směrem objevíte bohatství a rozmanitost regionu Souss Massa. Po cestě spatříte neposedný písek zkrocený skleníky určenými pro různé typy výsadby (banány, melouny, rajčata…), projedeme přes několik malých berberských vesnic v okolí Assaka a objevíme krásu písečných dun El Faid, nazývané také jako malá Sahara. Úpatí anti-Atlasu nám ukáže velmi brzy své přírodní bohatství se všemi svými barvami. Zajímavostí je i přehrada Ben Youssef Tachefine.

Další naše zastávka bude v Tiznit - město známé pro své stříbrotepce, kteří nabízejí široký výběr stříbrných a berberské šperky. V odpoledních hodinách budeme projíždět podél přírodní rezervace Souss Massa, kde obvykle můžete sledovat různé druhy ptáků (např. plameňáci a ibis jihoafrický). Později si uděláme přestávku na nádherné pláž Sidi Rabat. Dále budeme pokračovat podél pobřeží přes malebné rybářské vesnice zpět do Adagiru.


 

IMMOUZER – polodenní výlet

cena 890,- Kč

V ranních hodinách odjedeme směrem k Imouzzeru, malé vesnice ležící v severovýchodní části Agadiru. Budeme projíždět přes impozantní soutěsky a krásné "Paradise Valley". Tato cesta je okouzlující pro své palmové stromořadí, zelená políčka a malé říčky. Podél cesty jsou tu a tam roztroušené malebné berberské domy. V tomto regionu se také vyrábí vynikající med. Immouzer je rovněž známá pro své vodopády nazývané "Nevěstin závoj".


 

 

Zájezdy destinace Maroko 55+