menu

MENORCA 55+

Přinášíme Vám horkou novinku v nabídce seniorských pobytů, ostrov Menorca, druhý největší z Baleárských ostrovů je pravou perlou Středomoří. Pobřeží ostrova je lemováno spoustou menších malebných zátok s křišťálově čistou vodou a neporušenou přírodou...

Ostrov je i přes svoji malou rozlohu proslulý rozmanitou krajinou s panenskou přírodou a malebnými vesničkami. Hlavním městem Menorcy je Mahon, který se pyšní nejdelším přírodním přístavem v Evropě (6 km). Kromě hlavního města stojí za návštěvu rovněž například město Ciutadella nebo poutní místo a zároveň nejvyšší hora ostrova, Monte Toro.

Pokud chcete strávit dovolenou obklopeni panenskou přírodou a malebnou krajinou a poznat místa, jaká jinde v Evropě nenajdete, je pro Vás Menorca tou pravou destinací!

 

PŘEHLED FAKULTATIVNÍCH VÝLETŮ

Pro seniorské pobyty jsme pro Vás připravili řadu atraktivních výletů, které se pořádájí s výkladem v českém jazyce a je možné si je zakoupit přímo na místě u česky hovořícího delegáta. 

 

DEN NA LODI – celodenní výlet

orientační cena 54 €

Odjezd od hotelu do přístavu v Ciutadella. Po nalodění se budeme plavit na západ a podél jižního pobřeží ostrova. Navštívíme krásné nedotčené pláže jako např. Son Saura, Cala Turqueta a Cala Macarella-Macarelleta. U jedné z nich se zastavíme na oběd na palubě lodi (paella a sangria / nealkoholický nápoj). Poplujeme také ke dvěma zátokám, kde budeme mít volný čas k obdivování krásných pláží a okolní přírody. Návrat do hotelu okolo 17:00 hod. Popis výletu je orientační a může být změněn. Oběd v ceně.  Program výletu je závislý na podmínkách počasí.


 

JEEP SAFARI - celodenní výlet

orientační cena 55 €

Odjezd od hotelu do Es Mercadal, kde se rozdělíme do malých skupinek do jednotlivých jeepů (max. 8 lidí na jeden jeep). Po venkovských silnicích a cestách se dostaneme podél neporušených zátok až k půvabným vesničkám. Budeme mít chvilku času na plavání, prozkoumávání či vychutnávání si divoké přírody. Případný oběd či volný čas bude následovat v “La Reserva de la Concepción” u starých odpařovacích solných jezer u Fornells. Návrat do hotelu okolo 17:00 hod. Popis výletu je orientační a může být změněn. Oběd není zahrnutý v ceně.

DŮLEŽITÉ: V některých případech je potřeba dalších řidičů z řad účastníků exkurze. Případní zájemci o řízení u sebe musí mít řidičský průkaz.


 

MAHÓN a OKOLÍ - celodenní výlet

orientační cena 43 €

Po vyzvednutí u hotelu se vydáme do hlavního města Menorcy – Mahónu. Pokračovat budeme výletem lodí, kdy proplujeme nádherným přírodním přístavem a následně se vydáme i do historického centra Mahónu. Poté budeme mít chvilku volného času na oběd či plavání v Punta Prima / Cales Fonts. Dalším bodem našeho výletu bude rybářská vesnička Binibeca s kouzelnými domečky a malebnými uličkami. Navštívíme i jedinečnou Cova d´en Xoroi” která se noc co noc proměňuje v diskotéku (vstupné a nápoj v ceně). Popis výletu je orientační a může být změněn. Oběd není zahrnutý v ceně.


 

OBJEVOVÁNÍ MENORCY - TURISTIKA &KAJAKING - dobrodružný celodenní výlet

orientační cena 49 €

Po vyzvednutí u hotelu následuje transfer do Es Grau. Po pobřeží přírodní rezervace Albufera – centrem biosférické rezervace, se vydáme podél až ke “Cami de cavalls”, kde budeme moci pozorovat prostředí plné kontrastů. U “Sa Torreta” budeme pokračovat kajakem k nepoznaným plážím “Isla d´en Colom”, kde si budeme moci zaplavat v křišťálově čisté vodě a šnorchlovat. Návrat k pláži do Es Grau a volný čas na oběd, opalování či procházce do malé vesničky. Návrat do hotelu okolo 16.00 hod. Popis výletu je orientační a může být změněn. Oběd není zahrnutý v ceně Na základě počasí může být itinerář zájezdu změněn na trase Cala en Porter – Cales Coves.

DŮLEŽITÉ: Předchozí zkušenost s kajakem není nutná. Výlet je vhodný pouze pro plavce! Doporučujeme pohodlné boty, plavky, opalovací krém, ručník a vodu.


 

OKRUH OSTROVEM MENORCA - celodenní výlet

orientační cena 40 €

Odjezd od hotelu a návštěva krásného starého městečka Ciutadella, kde budeme mít volný čas na nákupy. Návštěva okouzlující rybářské vesničky a známého gastronomického centra Fornells s volným časem na oběd. Budeme pokračovat výstupem na horu Toro, kde navštívíme svatyni a vychutnáme si nádherný výhled na ostrov. Dále bude následovat návštěva jedné z nejvýznamnějších pravěkých osad na Baleárských ostrovech, kde se nachází nejzachovalejší a největší “Taula” na ostrově. Návrat do hotelu okolo 17:15 hod. Popis výletu je orientační a může být změněn. Oběd není zahrnutý v ceně.


 

Zájezdy destinace MENORCA 55+