menu

Portugalsko 55+

Portugalsko lze rozdělit na Severní Portugalsko, Střední Portugalsko, Jižní Portugalsko (Algarve), Ostrov Madeira a Azory. Oblast Středního Portugalska je velmi rozmanitá a nabízí svým návštěvníkům spoustu zajímavých pamětihodností a přírodních krás.

Během seniorského pobytu 55+ jsme vybrali strategické místo oblasti Costa Caparica, kde se nachází nejkrásnější pláže v oblasti Středního Portugalska, takže můžete relaxovat u moře či u bazénu a zároveň budete mít v blízkosti všechny nejvýznamnější historické památky k objevování.

PŘEHLED FAKULTATIVNÍCH VÝLETŮ

Pro seniorské pobyty 55+ jsme pro Vás připravili tyto atraktivní výlety, které se pořádájí s výkladem v českém jazyce a je možné si je zakoupit spolu s pobytem v Kč nebo přímo na místě u česky hovořícího delegáta. 

LISABON – polodenní výlet                                                                                                   

ZDARMA

Okružní jízda městem s návštěvou nejzajímavějších památek (čtvrť Belém: klášter sv. Jeronýma ze 16.století, Belémská věž, pomník zámořských objevů). Přejezd do historického centra: čtvrti Alfama, Baixa, Praça do Comércio, Rossio, Restauradores a Marqués de Pombal.

Upozorňujeme, že výlet v ceně může být z organizačních důvodů uskutečněn i v den příletu nebo odletu a může být případně spojen s transferem z/na letiště.


PORTUGALSKÁ RIVIÉRA – celodenní výlet

cena 1.690,- Kč


CASCAIS/ ESTORIL/ SINTRA / CABO DE ROCA

Přímořská letoviska Estoril a Cascais patří mezi vyhledávané lokality především díky místnímu kasinu a blízkosti Lisabonu. Královský palác v Sintře se nachází na úpatí hor a byl od 14. století rezidencí portugalských králů. Ze Sintry se pokračuje na nejzápadnější bod kontinentální Evropy, 140 metrů vysoký útes Cabo da Roca, kde staneme na konci světa, jak se dříve obyvatelé Evropy domnívali.


 

PERLY PORTUGALSKA – celodenní výlet

cena 1.890,- Kč

FATIMA/ OBIDOS/ BATALHA/ FATIMA

Óbidos je malebná vesnička obklopená středověkými hradbami. Typické azulejos, bílé domky s pestrými květinami a úzké uličky Vás dozajista nadchnou. Pokračování do rybářského městečka Nazaré. Poté návštěva kláštera v Batalha, bezpochyby nejkrásnějšího příkladu portugalské gotické architektury. Poslední zastávka je ve Fátimě, nejznámějším poutním místě v Portugalsku.


 

EVORA – celodenní výlet

cena 1.690,- Kč

Město Évora bylo roku 1986  prohlášeno památkou Unesca, na jeho předměstí se nachází neolitické památky, dolmeny, kromlechy a menhiry. Románsko gotická katedrála z roku 1186, kostel sv. Františka z roku 1480 se strašidelnou kostěnou kaplí či zbytky Dianina římského chrámu, to jsou některé z nejzajímavějších památek města.


 

 

 

Zájezdy destinace Portugalsko 55+