menu

SEVERNÍ KYPR

Severní Kypr je naší NOVINKOU v programech seniorských pobytů 55+ a nabízí kombinaci překrásné přírody a krásných historických památek.

 

PŘEHLED FAKULTATIVNÍCH VÝLETŮ 55+ 

Pro seniorské pobyty jsme pro Vás připravili řadu atraktivních výletů, které se pořádájí s výkladem v českém jazyce a je možné si je zakoupit spolu s pobytem v Kč nebo přímo na místě u česky hovořícího delegáta. 

KYRENIA – polodenní výlet                                                                                                   

ZDARMA

Velmi oblíbený výlet, při kterém budete mít možnost seznámit se s přístavním městečkem Kyrenií a jeho malebným okolím. Navštívíte malý jachetní přístav ve staré části města Kyrenia, uvidíte přístavní pevnost ze 7. století, v jejíchž zdech je dnes umístěno historické muzeum se starobylým vrakem antické lodi, budete zde mít možnost také k nákupu zajímavých suvenýrů a sladkých tureckých pochoutek. Dále navštívíte známé opatství Bellapais Monastery s krásnou vyhlídkou na celé okolí a středověký hrad Saint Hilarion.


 

FAMAGUSTA – celodenní výlet

cena 1.590,- Kč

V rámci tohoto celodenního výletu navštívíte malebné přístavní město Famagusta. K nejznámějším památkám tohoto města patří přístavní pevnost s nádherným výhledem na široké okolí a katedrála svatého Mikuláše, dnes sloužící jako mešita (vstup povolen i nevěřícím, nutné vhodné oblečení). Další zastávka bude ve velmi dobře zachovalém antickém městě Salamis s památkami sahajícími až do 7. století před naším letopočtem.    


NICOSIA – celodenní výlet

cena 1.490,- Kč

Tento výlet vás zavede do hlavního města ostrova, které je rozděleno hranicí (tzv. Zelená linie). Polovina obyvatel města hovoří turecky a druhá polovina řecky. Uvidíte historickou část města se známým arcibiskupským palácem a Katedrálu svaté Sofie, která dnes slouží jako mešita Selimiye. Také budete moci nakupovat suvenýry na místním tureckém tržišti. Pro přechod hranice (tzv. zelená linie) oddělující "turecký" sever od "řeckého" jihu je nezbytný cestovní pas.


 

KARPAZ – celodenní výlet

cena 1.890,- Kč

Během tohoto výletu Vás čeká prohlídka oblasti, někdy také nazývané “DRŽADLO” pro svůj tvar. Tato oblast je stále v relativně nedotčené přírodě a také je zde velmi řídké osídlení. Této jedinečné oblasti dominuje pohoří Pět Prstů s fantastickou flórou a faunou, s krásnými plážemi a samozřejmě s kyperskými osly. Úžasné křivky zlatého písku Vám budou brát dech. Nejslavnější pláží je pláž Golden Sand Beach – a během období kladení želvích vajec je zakázáno se zde koupat. Můžete však být při kladení vajec do písku a pozorovat želvy při nočním hnízdění. Divocí osly, které zde můžete spatřit, jsou potomci oslů používaných v zemědělství ještě před mechanizací. Během výletu navštívíte také klášter Apostolos Andreas, baziliky Ayias Trias a St. Philon a vesničku Dipkarpaz.


 

GÜZELYURT – celodenní výlet

cena 1.690,- Kč

Güzelyurt leží v severozápadní části Kypru a je obklopen nádhernými citrusovými háji. V překladu znamená krásná země. Oblast je velmi plodná s četnými podzemními prameny a výraznou červenou půdou. Pěstují se zde pomeranče, grapefruity, melouny a celářada zeleniny. Velká část citrusových plodů se vyváží a zbytek je spotřebován na výrobu šťávy. Tato oblast je ideálním místem pro milovníky klidu a pikniků. Najdete zde také překrásné pláže. Během výletu navštívíte mimo jiné klášter St. Mamas, který pochází z 18. století, ikony které zde najdete však pocházejí už z dob benátských a byzantských. Toto místo bylo také sídlem pravoslavných biskupů a tam, kde je dnes archeologické muzeum býval dříve biskupský palác. Dále uvidíte palác Vouni, který sloužil pro ubytování vojenských posádek a také jako státní bydlení.


 

Zájezdy destinace SEVERNÍ KYPR