menu

SICÍLIE 55+

Sicílie je ideálním místem dovolené pro seniory 55+ a uspokojí všechny zájemce, kteří si oblíbili pobyty a zájezdy do přímořských oblastí. Dovolená u moře nemusí znamenat pouhé povalování na pláži. Termíny pro zájezdy na Sicílii, které Vám v rámci nabídky Senior 55+ nabízíme, vybíráme také s ohledem na aktivní dovolenou.

Sicílie patří mezi nejvyhledávanější turistické destinace. Vedle nádherných pláží a rozmanité přírody nabízí tato dovolená řadu kulturních a architektonických památek, které potěší všechny zájemce o umění, kulturu a historii.

Sicílie je autonomní oblastí Itálie a zároveň největším ostrovem Středozemního moře. Jak asi musel být krásou ostrova ohromen Johann Wolfgang Goethe, když při své návštěvě Sicílie prohlásil "Vidět Itálii a nevidět Sicílii je jako nevidět Itálii vůbec, protože Sicílie je klíčem k celé zemi." V průběhu staletí ostrov přitahoval celou řadu nájezdníků, jako byli Kartaginci, Římané, Řekové, Vandalové, Arabové, Normané, Španělé nebo Francouzi. Výsledkem těchto invazí je neobyčejné dědictví, které jednotlivé kultury na ostrově zanechaly.

Turisté, kteří využijí nabídku Senior 55+ na Sicílii, tak mohou obdivovat divadla v Syrakusách a v Taormině, úžasné chrámy v Agrigento a Sagesta, nádherné mozaiky na Piazza Armenia, architekturu ovlivněnou maurskou kulturou, majestátní normanskou architekturu, reprezentovanou především chrámy v Monreale a Cefalu. Pobyty v hlavních městech jednotlivých sicilských provincií, například v Palermu, Catanii, Syrakusech či Messině, se díky jejich jedinečné atmosféře stanou nezapomenutelnými. Itálie a Sicílie obzvláště jsou tím pravým místem pro Vaši dovolenou.

Catania, rozlohou druhé největší město Sicílie, se nachází na východním pobřeží, na dohled od Etny. Unikátem Catanie je hojné použití šedého sopečného kamene jako stavebního materiálu pro veřejné budovy a paláce. Krása a umělecká či historická hodnota barokního centra města vedla k jeho zařazení na seznam světových památek UNESCO, které právem náleží státu Itálie. Palermo, hlavní město Sicílie, je moderní metropolí pulzující životem s nesčetnými zajímavostmi, jako jsou památníky a historické budovy. Palermo je vyhledáváno návštěvníky z celé Evropy a můžete jej v rámci pobytu pro seniory 55+ také navštívit. Kromě kulturních zajímavostí zde však najdeme rovněž mnoho obchodů, trhů, restaurací a tradičních hospůdek. Jednou z nejvýznamějších památek je Garibaldiho park na Piazza Marina. V tomto parku, vybudovaném již roku 1886 najdeme mezi exotickými stromy sochy vojevůdce Giuseppe Garibaldiho a rumunského revolucionáře Nicolae Balcesca, který v Palermu strávil poslední období života. Taormina je známá jako “perla Středozemního moře” a nachází se na východním pobřeží ostrova nad dvěma zátokami, které vypadají jako vystřižené z pohlednice. Letovisko bylo vybudováno na Mount Tauro a z povzdálí na ně shlíží majestátní Etna. Najdeme zde směsici hor, azurového moře, rozeklaného skalnatého pobřeží a historie. Nejvýznamější památkou města je starověké řecké divadlo, ze kterého můžete obdivovat překrásný výhled na východní pobřeží. Velice příjemnou záležitostí je pak procházka úzkými uličkami města se stylovými obchody, kavárnami a restauracemi, při níž rozhodně nesmíte vynechat návštěvu veřejných zahrad plných zeleně a pestrobarevných květů. Je to krásné místo pro strávení příjemné dovolené. Il Padrino – “Kmotr” Při vyslovení názvu ostrova si takřka nelze nezvpomenout na sicilskou Mafii. Ta se zrodila v Corleone, malé vesničce skryté v horách, v zemědělské a pastýřské oblasti. Zde leží “Olymp” všech kmotrů, zde se nachází původní centrum moci slavné Cosa Nostra. Etna – sopka, která nikdy nespí, byla po celá staletí předmětem klasické mytologie a široce rozšířených pověr. Podle jedné z nich bylo chování vulkánu ovládáno antickými bohy známými z římských a řeckých legend.. Je součástí nabídky mnoha zájezdů.

 

PŘEHLED FAKULTATIVNÍCH VÝLETŮ

Pro seniorské pobyty jsme pro Vás připravili řadu atraktivních výletů, které se pořádájí s výkladem v českém jazyce a je možné si je zakoupit spolu s pobytem v Kč nebo přímo na místě u česky hovořícího delegáta. 

RIVIERA DEI CICLOPI – polodenní výlet

ZDARMA

Během tohoto výletu navštívíme Acireale, Aci Castello a Katánii. Acireale – Nejprve nás bude čekat vyhlídková jízda centrem, posléze budeme pokračovat pěšky a navštívíme tři nejvýznamnější kostely Acireale. Aci Castello - budeme moci obdivovat neobyčejně krásné čedičové pobřeží. Jeho podoba byla po staletí vytvářena četnými erupcemi bočních sopouchů Etny, během nichž láva doputovala až do moře. Kromě toho je oblast bohatá rovněž na podmořské vulkány, které se také podílely na vytváření rázu pobřeží. Volný čas na fotografování budeme mít u normanského hradu, který pochází z 11. století a nachází se na nejvyšším útesu. Katánie – okružní prohlídka města.


 

ETNA – třičtvrtědenní výlet

cena 1.260,- Kč

Cestou k sopce projedeme přes několik malebných vesniček, abychom nakonec dorazili ke kaštanovým lesům na úpatí největšího evropského vulkánu. Poté, během výjezdu do 2000 m nad mořem, budeme moci obdivovat následky nedávných velkých erupcí, které se odehrály v letech 1983, 2002 a 2003. Cestou nahoru se nám dostane odborného výkladu o vzniku a historii Etny, zatímco budeme moci obdivovat roztodivné útvary vzniklé ze ztuhlé lávy během erupcí. Dále se půjdeme podívat na krátery Silvestri – jedná se o pětici kráterů, z nichž dva, které jsou nejsnáze dostupné, půjdeme prozkoumat blíže (do jednoho z nich je dokonce možno přímo vstoupit). Z vrcholu budeme moci obdivovat úchvatný výhled na krajinu pod námi, včetně města Katánie a stejnojmenné nížiny, na které se nacházejí stovky menších sopečných vyústění. Před cestou zpět si budeme moci na památku vzít kousek sopečné horniny, která se zde nachází v různých barvách (černá, žlutá, bílá, růžová).


 

PALERMO a MONREALE – celodenní výlet

cena 1.460,- Kč

Brzy ráno odjezd z hotelu (cesta do Palerma trvá cca 4-4,5 hodiny). Nejdříve navštívíme Monreale s katedrálou, která je zdobena nádhernými mozaikami v arabském, normanském a byzantském stylu. Poté se přesuneme do Palerma a prohlídku začneme u místní katedrály, na které budete moci obdivovat úchvatný mix mnoha architektonických slohů. Pokračovat budeme k Palazzo dei Normanni a jeho kapli Cappella Palatina. Celá prohlídka bude doprovázena výkladem průvodce, který vám poví o nejzajímavějších památkách a historických událostech města.

Vstupné: cca 13,50 € (není zahrnuto v ceně)    


SYRAKUSY – celodenní výlet

cena 1.260,- Kč

Syrakusy bývaly nejvlivnější řeckou kolonií na Sicílii, které vládli mocní panovníci, jejichž stopy jsou zde dodnes patrné. Navštívíme rozlehlý archeogický park, kde můžeme spatřit řecké divadlo zasazené přímo do skály. Obdivovat můžeme i Dionýsovo ucho či římský amfiteátr. Poté se vydáme směrem k přístavu, odkud se procházkou dostaneme k ostrovu Ortigia. Projdeme středověkými, úzkými uličkami až k náměstíčku u katedrály, která je zasvěcena sv. Lucii, patronce Syrakus. Tato katedrála byla vystavěna k oslavě vítězství Syrakusanů nad Kartaginci a byla několikrát restaurována. Vstupné: cca 10 € (není zahrnuto v ceně)

 


 

ÚDOLÍ CHRÁMŮ v AGRIGENTO & ETNA  – celodenní výlet

cena 1.540,- Kč

Cestou do Agrigenta navšívíme horské městečko Enna, které se nachází ve středu Sicílie. Pak zamíříme do Agrigenta. Nejznámější atrakcí je zde archeologické naleziště zahrnující pozůstatky několika dórských chrámů, které zde vznikaly od 5. století před naším letopočtem. Chrám Concordia byl postaven roku 430 př. n. l. a je nejzachovalejším dórským chrámem a jedním z nejkrásnějších z hlediska proporcí a tvarové harmonie. Chrám Giunone disponuje 40 sloupy, z nichž 16 má zachované sloupové hlavy. V blízkosti chrámu se nacházejí obětní svatyně. Herkulův chrám je nejstarším chrámem v Agrigento a byl postaven s jednou řadou sloupů po všech stranách.Díův chrám je s rozměry 112 x 56 metrů jednou z největších staveb řecké architektury. Byl postaven roku 480 př. n. l. jako pocta bohu Díovi po vítězství nad Kartagínci. Vstupné: cca 11€ (není zahrnuto v ceně)

 


 

Akční balíček výletů "Etna + Palermo a Monreale + Syrakusy"

cena  3.370,- Kč

 

Zájezdy destinace SICÍLIE 55+