menu

ŠPANĚLSKO - COSTA ALMERÍA 55+

Costa de Almeria se nachází na jihu Španělska, v nejvýchodnějším cípu regionu Andalusie. Na více než 200 km dlouhém pobřeží najdeme jak divokou přírodu a rozeklaná skaliska, tak dlouhé písčité pláže s průzračně čistou vodou oceněné modrou vlajkou EU.

Oblast je charakteristická minimálním množstvím srážek a naopak největším počtem slunečných dní v celé Evropě, což se pochopitelně odráží na rázu zdejší krajiny, takže zde mj. nalezneme jedinou poušť v Evropě, na které se natáčela řada známých, především westernových filmů. Z kulturních památek jistě nelze opomenout maurskou pevnost Alcazaba, která je dominantou hlavního města oblasti a poskytuje pěkný výhled na přilehlou arabskou čtvrť i celé město.

Costa de Almeria je ideální pro všechny, kteří si zamilovali krásy Andalusie a zároveň chtějí poznat nová místa.

 

PŘEHLED FAKULTATIVNÍCH VÝLETŮ

Pro seniorské pobyty jsme pro Vás připravili řadu atraktivních výletů, které se pořádájí s výkladem v českém jazyce a je možné si je zakoupit spolu s pobytem v Kč nebo přímo na místě u česky hovořícího delegáta. 

 

MOJACAR – polodenní výlet

ZDARMA

Od hotelu vyrazíme směrem do městečka Mojacar, které voní jasmínem a místní obyvatelé jsou zde velmi milí a vstřícní. Městečko se nachází cca 2 km od pobřeží a dodnes jsou zde patrné arabské vlivy ve strmých ulicích města. Mojacar je jedním z nejkrásnějších míst v regionu Almerie a to především díky krásným uličkám. Pro městečko jsou typické bílé domy, malá náměstí a archeologické nálezy, které jsou hlavním bohatstvím města. V tomto nádherném městě se narodil José Guirao Zamora, kterého známe spíš pod jménem Walt Disney, tvůrce fantastických filmů, které znají lidé na celém světě. Běheme výletu navštívíme také Farní kostel Svaté Panenky Marie z 16. Století, Nové náměstí (El Mirador de la Plaza Nueva) a Kašnu (La Fuente).


 

GRANADA – celodenní výlet

cena 2.380,- Kč

Cestou do Granady uděláme krátkou zastávku v Riofrio nebo Loja a budeme pokračovat do Granady. Ve městě bude následovat volný čas k prohlídce Královského paláce či katedrály, která byla vybudována na objednávku králů v roce 1504 a která měla zároveň sloužit jako místo jejich posledního odpočinku. Následně se vydáme do světoznámé Alhambry, nejvýznamnější památky arabského stylu ve Španělsku. Navštívíme Paláce Nasrid a neuvěřitelné zahrady Generalife. Mezi jezírky a fontány si budeme moci vychutnávat nádherný výhled na město. V ceně vstupy do památek.


 

AGUILAS – polodenní výlet

cena 840,- Kč

Návštěva tržnice ve vesnici Aguilas. Ve vesnicích se dodnes dodržují místní tradice a trhy. A právě trhy pořádané v Aguilas jsou jednou z místních tradic. Naleznete zde různé Andaluské produkty a zažijete neuvěřitelnou vesnickou atmosféru. Za zmínku však stoji i místní přímořská promenáda, po které ukončíme naší procházku vesnicí Aguilas. V ceně vstupy do památek.


 

CABO DE GATA – polodenní výlet

cena 840,- Kč

Od hotelu vyjedeme ve směru Carboneras, kde se nachází v nadmořské výšce 356 m.n.m. vesnice Nijar. Vesnička je proslulá Mudechárským kostelem z XVI. století, který navštívíme. Také právě v Nijaru se dodnes ručně vyrábí typická keramika, koberce zvané “ Jarapas” a další. V ceně vstupy do památek.


 

MALÝ HOLYWOOD & ZOOLOGICKÁ ZAHRADA - celodenní výlet

cena 1.400,- Kč

Odjezd od hotelu do malého Hollywoodu přes pouštní krajinu, ve které bylo vystavěno kovbojské město divokého západu. Zde natáčely filmy osobnosti jako: Sofia Loren, Burt Lancaster, Clint Eastwood a další. Kdo nepamatuje typické salóny, ze kterých se ozýval kankán a lítací dveře, ze kterých letěl vykopnutý kovboj, kterého si šerif odvádí a podobně, může právě zde tuto atmosféru zažít, při prohlídce malého Hollywoodu. Na závěr nás čeká procházka pouštní krajinou místní Zoo, kde uvidíme typická Ibero-africká zvířata. Po procházce návrat zpět do hotelu. V ceně vstupy do památek.


 

ALMERÍA – polodenní výlet

cena 840,- Kč

Po snídani odjedeme od hotelu do města. Po okružní jízdě Almerií projdeme pěšky historické jádro města. Navštívíme Arabskou pevnost z první poloviny 10. století „La Alcazaba“. Historie je spojená s krásným výhledem na město i moře. Další zastávkou je místní katedrála, náměstí zvané Staré za diktatury, dnes Konstituční, kde se nachází radnice s orlojem, ten vyzvání v rytmu „Fandanga“, což je tradiční píseň Almerie. Dále budete mít volný čas na nákupy či focení. Poté odjezd zpět do hotelu. V ceně vstupy do památek.


 

 

Pozn.: Výlety se uskuteční při min. účasti 30 osob. Programový sled výletů může být na místě změněn.

 

Zájezdy destinace ŠPANĚLSKO - COSTA ALMERÍA 55+