menu

ŠPANĚLSKO - COSTA BRAVA 55+

Objevte krásy východního pobřeží Španělska – Costa Brava v rámci zájezdu pro seniory 55+! Ať už navštívíte Barcelonu s majestátním chrámem Sagrada Familia, „zubatou horu“ Montserrat nebo bohatý kulturní život Girony – dovolená Costa Brava pro seniory 55+ z Vás učiní milovníky Španělska!

Pobřeží Costa Brava položené v severovýchodním cípu Španělska je přes 200 kilometrů dlouhé a rozkládá se mezi Portbou na hranicích s Francií až dolů na jih k městu Blanes. Rozeklané, skalnaté pobřeží na severu regionu s pohořím Albera se cestou na jih postupně mění, aby nakonec přešlo v dlouhé písčité pláže.

Podél pobřeží se rozkládá několik přírodních rezervací, např. Národní park Cap de Creus, bažiny Národního parku Aiguamolls de l´Empordá nebo ostrovy Medes. Najdete zde rovněž početné pozůstatky z doby megalitu, zbytky iberských osad nebo řecko-římské město Empúries.

Vlivem kombinace moře a hor zde rovněž vznikla unikátní kuchyně, kterou rozhodně stojí za to ochutnat. Dovolená pro seniory 55+ na Costa Brava může být příjemnou kombinací odpočinku na pláži, poznáváním místní kultury a nádherné přírody.

Dopřejte si tento krásný zájezd a ušetříte. Zájezdy pro seniory 55+ vám totiž nabízejí jedinečnou příležitost poznat cizí kultury za vynikající ceny!

PŘEHLED FAKULTATIVNÍCH VÝLETŮ

Pro seniorské pobyty jsme pro Vás připravili řadu atraktivních výletů, které se pořádájí s výkladem v českém jazyce a je možné si je zakoupit přímo na místě u česky hovořícího delegáta. 

 

CATAMARAN - CAP NORFEU - polodenní výlet

orientační cena 16 €

Lodní výlet začíná projížďkou kolem zálivu Roses a pobřeží přírodního parku Cap de Creus až k Falconera’s. Poté, se budeme plavit na Cala Murtra a budeme obdivovat nádherný podmořský svět. Dále budeme pokračovat v cestě kolem Cala Rostella a Cala Montjoi, kde můžete vidět proslulou restauraci El Bulli, šéfkuchaře Ferran Adrià. Plavba bude dále pokračovat kolem celého pobřeží, až přijedeme do Cap Norfeu, kde můžete vidět skálu s názvem The Cat (s trochou fantazie připomíná svým tvarem kočku). A pokud to počasí dovolí, navštívíme také jeskyni Tamariu. Dále navštívíme také záliv Cala Joncols a poté se budeme vracet zpět do Roses. V ceně vstupy do památek (pokud není uvedeno jinak, není zahrnut oběd).


FLAMENCO EL CORTIJO - večerní výlet

orientační cena 28 €

Paco de Lucio byl první tanečník, choreograf, režisér a návrhář kostýmů pro "Fiesta Ballet". V současné době, je v důchodu, ale stále reprezentuje svou společnost v "El Cortijo ". Procestoval v průběhu let již téměř 38 zemí světa. Program "El Cortijo" zahrnuje "Palos", klasické španělské tance, některé populární tance, ale také velkolepé "bolero" od Maurice Ravela ve flamenco verzi. Díky velkému množství a rozmanitosti kostýmů, které „Fiesta Ballet“ má k dispozici je jejich repertoár velice rozsáhlý a umožňuje souboru častou obměnu v programu během sezóny. V ceně vstupy do památek (pokud není uvedeno jinak, není zahrnut oběd).


PANORAMATICKÁ PROHLÍDKA BARCELONY - celodenní výlet

orientační cena 40 €

Panoramatická prohlídka města Barcelony zahrnuje následující zajímavosti: náměstí Plaza de España – hora Montjuic – Olympijský přístav – zastávka u proslulého chrámu Sagrada Familia - Passeig de Gracia – náměstí Plaça de Catalunya – populární ulice LA RAMBLA (volný čas) - TRIUMPHAL ARCH neboli "vítězný oblouk". V ceně vstupy do památek (pokud není uvedeno jinak, není zahrnut oběd).


TRADIČNÍ LODNÍ SAFARI  CADAQUÉS

orientační cena 15 €

Projedeme se podél pobřeží přírodního parku Cap de Creus až přijedeme do Cadaqués. Cestou uvidíme skálu "The Cat" a pokud počasí dovolí, navštívíme také jeskyni "El Tamariu". Dále budeme pokračovat až k zálivu Cadaqués, kde budete mít možnost si samostatně prohlédnout místní, malebnou, rybářskou vesničku. V ceně vstupy do památek (pokud není uvedeno jinak, není zahrnut oběd).

 


VÝLET VLÁČKEM FALCONERA

orientační cena 9 €

Turistický vláček Roses a Cap de Creus Express nabízí nový způsob, jak navštívit města v oblasti Roses a přírodní park Cap de Creus, zároveň se můžete kochat nádhernými panoramatickými výhledy, s fascinující krajinou, jako je záliv Roses a přírodní park Cap de Creus. Pohled do přírody, záliv Roses a přírodní park Cap de Creus, maják, pláže Camarasa Almadraba Falconera, odkud je nejlepší výhled na ostrovy Cap Norfeu Medes, překrásný kontrast mezi mořem a horami. To vše je k vidění během této projížďky. V ceně vstupy do památek (pokud není uvedeno jinak, není zahrnut oběd).

 


VÝLET VLÁČKEM JONCOLS

orientační cena 18 €

Turistický vláček Roses a Cap de Creus Express nabízí nový způsob, jak navštívit města v oblasti Roses a přírodní park Cap de Creus, zároveň se můžete kochat nádhernými panoramatickými výhledy, s fascinující krajinou, jako je záliv Roses a přírodní park Cap de Creus. Krajiny a nádherné zátoky s kontrastními barvami, jako jsou: Murtra, Rustella, Montjoi, (kde bude umístěn Bulli Foundation), Calitjas, Pelosa, Cap Norfeu, Canadell a Joncols, zde se zastavíme abychom viděli Joncols zátoku z vrcholu útesu. Na zpáteční cestě, uvidíte také Torre del Sastre (typická katalánská farma ze 16. století). V ceně vstupy do památek (pokud není uvedeno jinak, není zahrnut oběd).

 


VÝLET VLÁČKEM PUIG ALT

orientační cena 9 €

Turistický vláček Roses a Cap de Creus Express nabízí nový způsob, jak navštívit města v oblasti Roses a přírodní park Cap de Creus, zároveň se můžete kochat nádhernými panoramatickými výhledy, s fascinující krajinou, jako je záliv Roses a přírodní park Cap de Creus. Cap de Creus Parc Natural nejvyšší hora (498 m), odkud budeme obdivovat krásný výhled na moře. A to buď ze zálivu Roses, nebo ze severní části města z pobřeží Port de la Selva. Při příznivém počasí můžeme vidět část francouzského pobřeží. V ceně vstupy do památek (pokud není uvedeno jinak, není zahrnut oběd).


VÝLET VLÁČKEM PUIG ROM

orientační cena 9 €

Turistický vláček Roses a Cap de Creus Express nabízí nový způsob, jak navštívit města v oblasti Roses a přírodní park Cap de Creus, zároveň se můžete kochat nádhernými panoramatickými výhledy, s fascinující krajinou, jako je záliv Roses a přírodní park Cap de Creus. Panoramatický výhled na Roses. Projížďkou podél moře, turistických a rybářských přístavů, majáku, zámecké Trinitat, Canyelles petites - pláž s výhledem na Els Brancs (malé ostrovy), se dostaneme až k hoře Puigrom, odkud je nádherný výhled na Parc Natural Cap de Creus, Roses bay, Medes Island, a země Empordà s Pyrenejským pohořím. V ceně vstupy do památek (pokud není uvedeno jinak, není zahrnut oběd).


 

 

Zájezdy destinace ŠPANĚLSKO - COSTA BRAVA 55+