menu

TOSKÁNSKO 55+

Středověká města, renesance, moře, vinice, olivové háje, cypřišové aleje, venkovská sídla a zemědělské usedlosti krásně zasazené do okolní krajiny – to vše je Toskánsko.

Tento kouzelný region se nachází ve střední Itálii na pobřeží Tyrhénského moře. Na severu sousedí s provinciemi Emilie-Romagna a Ligurií, na východě s Umbrií a na jihu s Laciem. Hlavním městem regionu je úchvatná Florencie, kolébka renesance opěvovaná jako nejkrásnější město Itálie. Siena, Pisa, Lucca, San Gimigiano a bezpočet menších městeček a usedlostí spolu s Florencií tvoří společně celek obdivuhodného architektonického bohatství.

Silničky, vedoucí k usedlostem na vrcholcích, se klikatí krajinou mezi zelenými stráněmi, vinicemi, olivovými háji a alejemi cypřišů. Venkovské statky, panská sídla a středověké osady, které se dochovaly téměř nedotčené od dob, kdy byly založeny na vrcholcích pahorků. Objevte s námi kouzlo a nadýchejte se opojné atmosféry jednoho z nejkrásnějších míst Itálie, Toskánska.

 

PŘEHLED FAKULTATIVNÍCH VÝLETŮ

Pro seniorské pobyty jsme pro Vás připravili řadu atraktivních výletů, které se pořádájí s výkladem v českém jazyce a je možné si je zakoupit spolu s pobytem v Kč nebo přímo na místě u česky hovořícího delegáta. 

 

CINQUE TERRE – celodenní výlet

cena 1.820,- Kč

Celodenní výlet do oblasti Ligurského moře, jednoho z nejslavnějších a nekrásnějších míst celého pobřeží, slavného Cinqueterre neboli Pětizemí, které je pod záštitou UNESCO. Původní vesničky, tyčící se na úpatí skal, si zachovaly svůj původní ráz díky špatné přístupnosti až do dnešních dní. Ročně nadchne svým půvabem a nezapomenutelnými výhledy tisíce návštěvníků z celého světa. Monterosso se svým středověkým centrem se pyšní i plážemi, Vernazza Vás okouzlí malebnými věžemi, Manarola zase nádherně usazeným středověkým hradem. Cesta tam lodí, zpět a do jednotlivých městeček vlakem.

 


 

FLORENCIE – celodenní výlet

cena 1.204,- Kč

Florencie, hlavní město Toskánska, je mnohými považována za nejkrásnější město celé Itálie a nabízí nepřeberné množství zajímavostí. Nachází se zde mnoho zajímavých muzeí a památek, jako například bazilika Santa Croce, náměstí Piazza della Signoria se slavnou Neptunovou fontánou a palácem Palazzo Vecchio nebo otevřená hala Loggia dei Lanzzi. Zapomenout nelze ani na katedrálu Santa Maria dell Fiore, křestní kapli San Giovanni, paláce Bargello a Piti. Zřejmě nejznámějšími památkami města jsou pak slavný most Ponte Vecchio a Galleria degli Uffizi – jedna z největších uměleckých galerií světa, ve které najdete díla takových mistrů, jako jsou da Vinci, Raphael nebo Michelangelo.


 

PISA – polodenní výlet

cena 840,- Kč

V rámci tohoto polodenního výletu navštívíme náměstí Piazza del Duomo, zvané též Piazza dei Miracoli (Náměstí zázraků), kde jsou koncentrovány nejvýznamnější památky města. Uvidíme majestátní katedrálu, světoznámou Šikmou věž a Baptiserium (křestní kapli) Sv. Jana.

 


 

Akční balíček výletů " Pisa, Florencie, Lucca a Carrara "             cena 3.080,- Kč

Pozn.: Výlety se uskuteční při min. účasti 25 osob. Programový sled výletů může být na místě změněn.

Zájezdy destinace TOSKÁNSKO 55+