menu

Turecko 55+

Turecká riviéra se nachází na jihu Turecka od střediska Kemer po Alanyi a nabízí krásnou přírodu a řadu historických skvostů, které může závidět i samotné Řecko. Velkou výhodou je také jeho jižní poloha, neboť léto je zde již od začátku května a trvá až do konce října, kdy se můžete koupat v teplém moři.​

Pro seniorské pobyty 55+ jsme zvolili místo ubytování krásné letovisko Kemer, které se nachází v krásné zátoce a nabízí jak hezké koupání, tak i možnost korzovat po přímořské promenádě.

PŘEHLED FAKULTATIVNÍCH VÝLETŮ

Pro seniorské pobyty jsme pro Vás připravili řadu atraktivních výletů, které se pořádájí s výkladem v českém jazyce a je možné si je zakoupit spolu s pobytem v Kč nebo přímo na místě u česky hovořícího delegáta.

ANTALYA - polodenní výlet

ZDARMA

Polodenní výlet zahrnuje prohlídku nejdůležitějších turistických míst a nákupních středisek v Antalyi.Vyjíždíme po obědě a začínáme panoramatickou zastávkou Konyaalti pláže a západního Tauru. Během tohoto výletu uvidíte známou dominantu města ´Flétnový minaret´ patřící mešitě z 13.století či Ataturkovu ulici lemovanou palmami plnou obchůdků a triumfální oblouk z roku 130 n.l. - Hadrianovu bránu. Dále následuje zastávka u vodopádů. V nákupní části výletu navštěvujeme smluvní  obchodní centra nabízející proslulé zlato a kůži. Výlet končí ve večerních hodinách večeří a folklorním programem Turecké noci. Po jedenácté večerní následuje transfer zpět do hotelu.

Pozn.: program výletu se může změnit.

Upozorňujeme, že výlet v ceně může být z organizačních důvodů uskutečněn i v den příletu nebo odletu a může být případně spojen s transferem z/na letiště.


 

DEMRE, MYRA, TEKIROVA - celodenní výlet

cena 1.190,- Kč včetně oběda

Na tento oblíbený výlet se vyjíždí v brzkých ranních hodinách a projíždí se nádherným lykijským pobřežím s panoramatickou zastávkou. Dále budete pokračovat do starověké Myry s krásným amfiteátrem a jedinečnou ukázkou pohřební architektury Lýků.Navštívíte také město Demre, které se v současné době rychle rozvíjí a které dříve sloužilo jako místo působení sv. Mikuláše. Po obědě,který bude v typické turecké restauraci poplujete lodí s proskleným dnem k zatopenému městu Kekova,kde shlédnete pozůstatky města a sarkofágy, jež se ocitly po zemětřesení pod mořskou hladinou. Tento výlet nabízí možnost spojit poznání s příjemným  odpočinkem a koupáním.Návrat do hotelu ve večerních hodinách a následující transfer zpět do hotelů.


 

PAMUKALE & HIERAPOLIS - celodenní výlet

cena 1.290,- Kč včetně oběda a večeře

Na výlet za jedním z věhlasných přírodních divů Turecka ´Pamukkale´ se vyjíždí v brzkých  ranních hodinách. Poutavý výlet  za nejvýznamější  přírodní památkou  země je jedinečnou možností,jak se dozvědět  mnoho zajímavých informací  o Turecku ,objevit krásy místní krajiny,poznat něco z Turecké kultury jako např. vázání ručně tkaných koberců,prohlédnout si antické město Hierapolis s velkolepým amfiteátrem pro 15 000 diváků a největší nekropoli v Anatolii.Na vlastní kůži budete moci vyzkoušet účinky léčivé minerální vody ,jež dala vzniknout přírodnímu útvaru Pamukkale (Bavlněný zámek),pojmenovaného podle čisté bílé třpitící se barvy útesů a teras, kterými si budete moci sami procházet.


 

TURECKÉ LÁZNĚ, HAMAM - polodenní výlet

cena 490,- Kč

Chcete-li si odpočinout a načerpat nových sil, pak doporučujme navštívit turecké lázně, kde strávíte velice příjemné 2 hodiny.Turecká lázeň je něco, co v Turecku musíte vyzkoušet .Postará se o vás masér (Telak).Na úvod telak použije kese (hrubá houbička), kterou vám dokonale  vymasíruje tělo  a zbaví ho starých ,odumřelých kožních buněk.Zároveň vám promasíruje pokožku a připraví tělo na opálení,které se poté tak snadno nesloupe .Návštěvu tureckých lázní,spojenou s touto tradiční procedurou a dokonalou olejovou masáží celého těla doporučujeme absolvovat hned v počátečních  dnech dovolené.


 

TURECKÁ NOC - polodenní výlet

cena 890,- Kč vč.večeře

Seznámit se s místním folklorem a ochutnat lahodné pokrmy turecké kuchyně, považované za jedny z nejlepších na světě, je možné během zábavného večera, ve kterém vystoupí řada tanečních souborů z různých částí Turecka, kde uvidíte i ukázku z tradičních rituálů spojených se svatbou a nepochybně též okouzlující břišní tanečnici.


 

 

Zájezdy destinace Turecko 55+